Časté otázky ohledně čištění koberců, sedaček a veškerého čalounění v Ostravě

Přijedete k nám kdykoliv?

Ano, naše služby poskytujeme od pondělí do neděle a také přes svátky bez příplatku.

Za jak dlouho budou koberce nebo čalounění po vyčištění suché?

Tento faktor závisí na teplotě v bytě a větravosti a především na materiálu. Může se stát, že koberce jsou za 1 hodinku čisté, a nebo budou schnout déle, průměrná doba je od 2 do 6 hodin.

Jak mám připravit byt před čištěním?

Nejlepší příprava je vyklizení věcí z čistící plochy, kterou požadujete u koberců. Pokud nejste schopni přemístit některé věci z důvodu váhy nebo zničení, určitě vám s tím po příjezdu pomůžeme. Na nábýtek se věci dávají až po úplném vyschnutí, protože může dojít k poničení vašeho nábýtku z důvodu vlhkosti koberce a také můžete poničit samotný koberec. Proto je lepší nic neuspěchat a počkat si :-) Také požadujeme odstranění hrubých nečistot, takže je vhodné rychlé předvysání.

Jak často koberce čistit?

Doporučuje se koberce vysávat alespoň 2 x týdně klasickým vysavačem. Čištění mokrou cestou by mělo prováděno alespoň 1 x ročně, protože koberce a sedačky udržuje v rovnováze a oživuje barvy a zbaví nás alergenů, bakterií, prachu a špíny.

jaká bude délka čištění koberců?

Délka se pohybuje podle znečištění koberců a čalounění, ale například menší kusové koberce máme hotové do 10 minut a sedačku nejdéle do 40 min vše závisí na stavu vašeho čalounění.

Neprosákne koberec a nezničí podlahu?

Většina koberců má pod vlasem hrubou silnou vrstvu, která nepropustí kapalinu. Koberce v 95 procentech neprosáknou, záleží na množství namočení koberce, v případě prosáknutí postačí podložit například hadrem. 

Kde čištění koberců a sedaček provádíme?

Čištění je prováděno výhradně u klienta, v některých případech je prováděno přímo na našem sídle v garážovém prostoru kde koberec majitel musí dovézt.