Typy na předvánoční úklid pomocí přírodních přípravků

21.10.2018 18:19
Předvánoční úklid začíná strašit. Ne každý však chce používat chemické prostředky a proto se dá postupovat podle tradic našich prababiček. Klasické postupy čištění povrchů přírodní cestou však vyžadují déle času a více práce.
1. Typ - Vyčištění odpadů 
Nezapomeňte než začnete s vánočním úklidem pročistit také odpady.  Tady dobře pomůže klasická metoda, Nasypte do větší nádoby sůl a ocet a zalijte horkou vodou. Uvařte vroucí vodu a vše spolu promýchejte. Poté nalijte obsah do dřezu nebo umyvadla a nechte působit.
2. Typ - Mastný prach na vrchnich poličkách v kuchyni
Tento problém trápí skoro každou domácnost, prach se na těchnto místech pravidelně usazuje a je lepkavý. Na tento problém nám pomůže parní čistič. Dále na tento préblém potřebujeme silný odmaštovač například Jar.
3. Typ - Skvrny na špinavém koberci
Slvrny se dají odčastit jedlou sodou. Nasypte na skrvnu trochu sody přelijte horkou vodou a vysušte a odsajte čistým hadrem. To samé platí i o sedačkých židlích atd.
4. Typ - zvýkačka na koberci
Zajděte do lékárny pro kde koupíme sprej na pohmožděniny, tento sprej žvýkačku dokonale zmrazí a poté ji lehce seěkrábnem z čehokoliv.